Merhaba!
Ben Uzman Diyetisyen Aslı Limerer

22 Eylül 1997’de İstanbul’da dünyaya geldim. Liseye başlamamla birlikte ne yazık ki çoğu ergenlik çağındaki çocukların yaşadığı hastalıklardan biri olan Anoreksiya’ya (yeme bozukluğu) yakalandım.

Belki de hikayem seninkiyle benzeyebilir; sağlıklı yeme takıntısı, sürekli kalori hesaplama ve tartıya çıkma, aşırı egzersiz, her pazartesi farklı ve yeni bir diyete başlama… Kafam gittikçe daha çok karışıyor ve olabildiğince yememeye çalışıyordum. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ailemle birlikte 1 sene süren tedavi süreci sonucunda iyileşmemin yanı sıra bu serüvene bir adım atmaya karar verdiğim hikayeme biraz daha yaklaşmış oldum.

Yaşadığım bu zorlu süreç sonunda kısıtlayıcı diyetlerden uzaklaşarak, doğru beslenmenin beni nasıl hissettirdiğini anlayarak, kendime izin vermeyi ve tüm besinleri tadını çıkartarak tüketmeyi, gerçekten keyif aldığım sporları yaparak kendimi nasıl sevmem gerektiğini bir kez daha hatırladım. Biliyordum ki bu “besinlerle kendimi kısıtlama ve hayattan tat alamama” durumu sadece benim yaşadığım bir hikaye olmayıp öyle de kalmayacaktı. Ben de benim gibi bu problemleri yaşayanların hayatlarına dokunabilmek umuduyla bugün Diyetisten Aslı Limerer olarak sizlerle beraberim.

Severek okuduğum bölümümü keşfettikçe hayatımızdaki rolünün ne kadar önemli olduğunu, sadece kilo denetimi ile değil birçok hastalığı olan insanlara yardım edebileceğimiz konusunda eğitim aldım. Lisans eğitimim boyunca ülkemizin köklü ve başarılı hastanelerinden olan İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Fransız Lape Hastanesinde çalıştım. Aynı zamanda Sevgili Hocam Dyt. Psk. M. Pırıl Şenol Duru’nun PIRILLA Beslenme Danışmanlığı gibi birçok kurumda bulunarak doğru beslenme hakkında kendimi geliştirdim.

Aynı zamanda okuduğum yıllar boyunca Mindful Eating, Psikodiyet, Sporcu Beslenmesi, Diyabet, Bariatrik Cerrahi gibi birçok kongre ve seminerler ile teorik eğitimimi pekiştirdim.

2019 yılında Haliç Üniverstesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden başarıyla mezun olduktan sonra kişisel ve mesleki gelişimim açısından eğitimime bir süre İngiltere’de devam ederek Yeme Bozukluğu hakkında sorun yaşayan kitlelerin psikolojisi ve tedavi yöntemlerini deneyimleyerek, kendi tekniklerimi başarı ile geliştirme olanağı buldum. 2021 yılında ise Kalifornia’da olan UC Berkeley Extention Universitesinde Nutrition and Eating and Weight Disorders (Beslenme ve Yeme Bozuklukları) eğitimimi tamamladım. Eylül 2022 yılında Londra'da Middlesex Universtesi'nde Sporcu beslenmesi üzerine yüksek lisansımı tamamlayarak Uzman Sporcu Diyetisyeni ünvanımı aldım ve bu süreçte 'The Relationship between Pilates Exercise Motivation and Intuitive Eating in Females' (Kadınlarda Pilates Egzersiz Motivasyonu ile Sezgisel Yeme Arasındaki İlişki'yi) araştırdığım bir makale yazdımŞuan da bir ofisim Londra'da bir ofisim Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanından bireylere online beslenme danışmanlığı vermekteyim.

Eğer, beden ağırlığı denetimi (kilo kazanımı ve kaybı), sporcu beslenmesi, yeme farkındalığı, yeme bozukluğu, obezite, kronik hastalıklarda beslenmesi gibi konularda kafa karışıklığı yaşıyor ya da yardıma ihtiyacın varsa ben buradayım.

Unutmadan ekliyim; Sağlıklı yaşamı uygulanabilir hale getiren, lezzetli ve gerçekçi bir yaşam tarzıdır.